top of page

Ödüyo'dan, tarım sektörü tedarikçilerine tahsilat çözümleri

Ödüyo'nun, tarım sektöründeki işletmelerin finansal süreçlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olurken, üretici ve çiftçilerin esnek ve rahat ödeme yapmasını sağladığı açıklandı.Ödüyo Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erman Yapıcı, Tarım Kartı hakkında bilgiler vererek, "Ticarette dönemsellik ilkesi gereği, tüm işletmeler aylık olarak gelir-gider dengelerini oluştururlar. Bankalar olağan ticari hayatın içerisinde, büyük çoğunlukla ürünlerini aylık döngüler üzerine tasar. Fakat ticarette olağandışı döngüsü olan sektörler de var. Bankalar bu sektörler için özel çözümler üretebilirler. Tarım Kartları, bu özel çözümlerden biri. Tarım sektöründeki üretici ve çiftçilerin gelirinin aydan aya değil, hasattan hasada oluştuğu ticari döngüde, tarım kartları tarım sektöründeki üretici ve çiftçilerin borçlarını gelirlerinin oluştuğu hasat tarihlerinde planlamalarına ve ödemelerine olanak tanır" dedi.

"Farklı Tarım Kartlarını bir araya getirerek tedarikçi firmaların çiftçilerden esnek ve daha rahat tahsilat almasını sağlıyoruz"

Tarım sektöründeki üretici ve çiftçilerin Tarım Kartlarıyla, üretim maliyetleriyle ilgili harcamalarını yapabileceklerini sözlerine ekleyen Yapıcı, "Mesela tohum, mazot, gübre, tarım ilacı, üretim ekipmanları ve yedek parça vs. gibi harcamalarını Tarım Kartı ile yapabilirler. Böylece, tarım sektöründeki üretici ve çiftçiler üretim için gerekli sermaye ihtiyacının bir kısmını bu şekilde finanse etme olanağına sahip olur. Ödüyo bu süreçlerde farklı Tarım Kartlarını bir araya getirerek tedarikçi firmaların çiftçilerden esnek ve daha rahat tahsilat almasını sağlıyor. Tarım sektöründeki üretici ve çiftçilere farklı bankaların tarım kartlarıyla ilgili fırsatları tek ekrandan sunabilen tedarikçiler, Ödüyo ile yarattıkları avantajlı satın alma koşullarından dolayı, satışlarda diğer firmaların önünde konumlanma şansını elde ediyor." diyerek sözlerini tamamladı.

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page