top of page

Ödeme almanın yeni yolu "Ödeme İste" İşCep'te

Türkiye İş Bankası'nın, müşterilerinin ihtiyaç ya da alacakları için kişilerden ödeme talep etmesini kolaylaştıran Ödeme İste özelliğini İşCep'e eklediği açıklandı.Kusursuz müşteri deneyimi sunmak için dijital teknolojileri tüm süreçlerine entegre eden İş Bankası, müşterilerine ödemelerin kendilerine gönderilmesini beklemeden karşı taraftan talep etmesine olanak sağlayan "Ödeme İste" özelliğini, İşCep'ten kullanıma sundu.

Bu özellik ile banka müşterileri, farklı ihtiyaç ya da alacakları için nakit taleplerini, dijital bankacılık kanalından ödeme yapacak tarafa ileterek kolayca ödeme isteyebiliyor. Müşterinin talebi onaylandığı anda para anında hesabına geçiyor.

"Ödeme İste" Nasıl Çalışıyor?

İçeriği ve işleyişi, TCMB tarafından ve Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) altyapısını kullanacak şekilde düzenlenen "Ödeme İste"nin işleyişi temel olarak müşterinin karşı taraftan ödeme talep etmesi, ödeme yapacak tarafın bu talebe yanıt vermesi esasına dayanıyor. Ödemeyi yapacak taraf talebi kabul ettiği anda para, talebi ileten müşterinin hesabına gönderiliyor ve işlem tamamlanıyor. İşCep'te Para Aktar menüsündeki "Ödeme İste" özelliği ile ödeme isteği kolayca iletiliyor. 7 gün 24 saat kullanılabilen özelliğe ilişkin detaylı bilgiye isbank.com.tr'den ulaşılabiliyor.


14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page