top of page

ÜNLÜ & Co'nun Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kuruluna Özel Ödül

Türkiye'nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu ev sahipliğinde faaliyetlerini sürdüren Yüzde 30 Kulübü Türkiye tarafından ödüle layık görüldü. 10. Türkiye Kadın Direktörler Konferansı'nda gerçekleşen ödül töreninde ÜNLÜ & Co, "Halka Yeni Arz Edilen Şirketlerde Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulları" ödülünün sahibi oldu.

ÜNLÜ & Co, 2023 senesinde Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Endeksi’nde Yıldız Pazar’da yer alan ve halka son üç senedir arz edilen şirketler arasında en yüksek puanı alan ve piyasa değeri en yüksek şirketlerden biri oldu. ÜNLÜ & Co, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu ev sahipliğinde faaliyetlerini sürdüren Yüzde 30 Kulübü Türkiye tarafından organize edilen Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülleri’nde "Halka Yeni Arz Edilen Şirketlerde Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulları" ödülünün sahibi oldu.


"Kadınlara desteklerimizi daima sürdüreceğiz"


Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, aldıkları ödülle gurur duyduklarını belirterek, "ÜNLÜ & Co olarak topluma geri vermeyi hep çok önemsedik. Bu bilinçle projelerimizde kadının iş hayatına katılımı başta olmak üzere girişimcilik ve eğitim olarak 3 ana dala odaklandık. Kadınlara destek olabildiğimiz her proje bizim için yeni bir heyecan ve motivasyon sebebi oldu. 2016 yılında kurduğumuz Kadın Girişimciler Akademisi ile 5 yılda 100 girişimciyi mezun ettik. Bu alandaki misyonumuzun devam ettiği inancıyla odağımıza teknoloji ve yazılım alanlarını alarak Ocak 2023’te Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi’ni Girvak iş birliğiyle başlattık. Kadın girişimcilerimizin iş fikirlerini ve hayallerini gerçekleştirmeleri yolunda onları cesaretlendirip yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kadınların iş hayatına katılımı ÜNLÜ & Co’nun kuruluşundan bu yana önceliği oldu. ÜNLÜ & Co olarak, yönetim kurulumuzun yüzde 50’si, çalışanlarımızın yüzde 51’i kadınlardan oluşuyor. Bugün, yarın ve daima kadının iş hayatında yer alması ve özgürce geleceğini tasarlayabilmesi için desteklerimizi sürdüreceğiz. Kadınların iş hayatında stratejik roller almaları için gerekli tüm olanakları sağlamak konusunda kararlıyız" dedi.


18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page