top of page

31. İstanbul Caz Festivali'nden Garanti BBVA Caz Sohbetleri

3-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 31. İstanbul Caz Festivali kapsamında, nisan ve mayıs aylarında Garanti BBVA Caz Sohbetleri başlığı altında bir söyleşi serisi düzenleniyor. Garanti BBVA sponsorluğunda ve Salt’ın ev sahipliğinde düzenlenen söyleşilerde müzisyenler, müzik yazarları ve sektörün önde gelen isimleriyle Türkiye’de caz, güncel müziğin gelişimi ve müzikte güncel meseleler ele alınacak.


Türkçe Pop’tan Jazz Semai’ye Bir Müzik İnsanı: Nino Varon

30 Nisan Salı 18.30 – Salt Beyoğlu, Açık Sinema

Söyleşi serisinin ilkine müzik yazarı ve eleştirmen Murat Meriç moderatörlüğünde besteci, müzisyen ve aynı zamanda Türk pop müziğine yön veren pek çok albümle birlikte Türkiye’nin ilk caz albümü Jazz Semai’nin de yapımcısı olan Nino Varon konuk olacak.

Yapay Zekâ Sonrası Müzik Yapmanın ve Dinlemenin Geleceği: Beyza Doğuç, Ercüment Orkut, Ümit Alan, Yekta Kopan

15 Mayıs Çarşamba, 18.30 - Salt Beyoğlu, Açık Sinema

Söyleşi serisinin ikincisinde yazar Yekta Kopan moderatörlüğünde müzisyen Beyza Doğuç, piyanist ve besteci Ercüment Orkut ve yazar Ümit Alan ile yapay zekâ sonrası müzik üretimi ve dinleme alışkanlıkları üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Türkiye’de Cazın Tarihini Yazan Kadınlar: Sibel Köse, Hülya Tunçağ, Füsun Levet

28 Mayıs Salı, 18.30 - Salt Beyoğlu, Açık Sinema

Söyleşi serisinin üçüncüsünde caz müzisyeni Sibel Köse, müzik yazarı ve radyo yapımcısı Hülya Tunçağ ve müzik yazarı ve organizatör Füsun Levet Türkiye’de cazın tarihi üzerine bir sohbet gerçekleştirecek.

Tüm söyleşilerin sonunda soru-cevap etkinliği düzenlenecektir. Söyleşiler herkese açık, katılım ücretsiz ve kayıt zorunludur.

Daha fazla bilgi ve kayıt için: https://caz.iksv.org/tr/yan-etkinlikler


13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários

Não foi possível carregar comentários
Parece que houve um problema técnico. Tente reconectar ou atualizar a página.
bottom of page