top of page

AgeSA'dan Insurtech Girişimlerine Büyük Destek

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki AgeSA'nın, Altın Paydaşı olduğu İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi tarafından düzenlenen Big Bang Startup Challenge etkinliğinde Captanomy ve Copetrack isimli iki girişime toplamda 300 bin TL'lik hibe desteği sağladığı açıklandı.


Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA'nın, inovasyon odaklı çalışmalar kapsamında 2019 yılından bu yana destekçisi olduğu İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi tarafından 12 yıldır düzenlenen Big Bang Startup Challenge 2023 tamamlandı. AgeSA, İTÜ ARI Teknokent'in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek'in her yıl destek verdiği girişimler arasından en iyilerinin belirlenerek sahne aldığı Big Bang Startup Challenge etkinliği kapsamında Captanomy ve Copetrack isimli girişimlerin her birine 150 bin TL'lik hibe desteği sağladı. Bu destekle AgeSA'nın Captanomy ve Copetrack'a verdiği hibe miktarı toplamda 300 bin TL’ye ulaştı.

Yenilikçi bir SaaS platformu: Captanomy

En iyi 50 girişim arasında aldığı nakit, ödül ve yatırımlarla birinci olmaya hak kazanan Captanomy, imalatçı ve ihracatçıların karbon salınımlarını ölçüp azaltmalarına yardımcı olarak performanslarını puanlayan, bankalar ve sigorta şirketleriyle bağlantıya geçirerek yeşil ürünleri için avantajlı oranlar elde etmelerini sağlayan yenilikçi bir SaaS platformudur.

Akıllı sözleşme sistemi: Copetrack

Çok fonksiyonlu bir akıllı sözleşme sistemi olan Copetrack ise son kullanıcının sözleşme maddelerini isteği doğrultusunda şekillendirebildiği, para aktarımının kolay ve sorunsuz bir şekilde sağlandığı, sözleşmelerin güvenli bir şekilde saklanmasıyla bireylerin ve işletmelerin (marka) haklarına sahip çıkabileceği bir platform olarak hizmet vermektedir.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page