top of page

Akbank ve Samsung'tan temassız ödemede sınırları genişleten iş birliği

Türkiye’de akıllı saat ile ödeme devrini başlatan Akbank'ın, temassız ödeme çözümlerine devam ettiği açıklandı. Akbank müşterilerinin, Samsung akıllı saatleriyle de temassız ödeme yapabilecekleri duyuruldu.


Akbank müşterilerinin artık, temassız ödemelerini Samsung akıllı saatlerinden güvenli bir şekilde yapabileceği açıklandı. Paylaşılan bilgilerde, Samsung akıllı saatlerine Akbank uygulamasını yükleyen kullanıcılar için temassız ödemenin kolaylaşacağı belirtildi.


Samsung Galaxy Watch 4 ve üzeri model akıllı saatlerine yüklenen uygulama üzerinden temassız ödemenin yanı sıra, en yakın Akbank ATM ve şubeleri görüntülenebilecek ve güncel kurlar tek dokunuşla takip edilebilecek.

"Dijital bankacılık teknolojilerini günlük yaşama entegre etmeye ve çözümler sunmaya devam ediyoruz"

Temassız ödeme alanında yeni bir adımla müşterilerine en yeni teknolojileri sunmaya devam ettiklerini belirten Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce: “Akbank olarak, dijital teknolojileri bankacılık uygulamalarıyla bir araya getirerek giyilebilir teknolojiler ve mobilite gibi farklı alanlarda pek çok ilki müşterilerimizle buluşturuyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de akıllı saat ile ödeme devrini başlatan ilk banka olmanın gururunu yaşamıştık. Bu yıl da Akbank’ın inovatif yaklaşımını Samsung’un teknoloji alanındaki gücüyle bir araya getirerek, dijital bankacılık teknolojilerini günlük yaşama entegre etmeye ve hayatın içinde çözümler sunmaya devam ediyoruz. İnovasyonlar ve yeni iş birlikleriyle müşterilerimizin yaşamlarını kolaylaştıran, hız ve verimlilik sağlayan pratik çözümlerimizi sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

Akbank’ın tasarladığı uygulamada kullanıcılar akıllı saatleri üzerinden üç fonksiyonlu bir menüye erişiyor: Temassız Ödeme, En Yakın Akbank ve Döviz Kurları. Böylece Samsung kullanıcısı Akbanklılar, akıllı saatlerini POS cihazına yaklaştırarak temassız ödeme yapabiliyor ve aynı zamanda farklı bankacılık işlemlerini de kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.


Uygulamadan nasıl yararlanılacak?

Bu yeni uygulamadan yararlanmak için Samsung akıllı saatlerin Android bir telefonla eşleştirilmesi ve akıllı saatte yer alan kurulum adımları takip edilerek Akbank kart bilgilerinin saate aktarılması gerekiyor. Bu işlemin ardından, akıllı saatle güvenle ödeme yapmak için işlem sırasında saatin uyku modundan çıkarılması yeterli oluyor. Akbank temassız ödeme hizmeti Samsung Galaxy Watch 4 ve üzeri modellerde kullanılabiliyor.

Lansmana özel olarak, Akbanklılar Samsung Galaxy Watch kullanarak yaptıkları 100 TL ve üzeri ilk temassız ödemelerinde 100 TL chip-para kazanabiliyor. Kampanya 31 Mayıs tarihine kadar devam ediyor.


32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page