top of page

Alternatif Bank Genel Müdür Yardımcısı Gökay Dede, deneyim tasarımının en büyük buluşmasında konuştu

Marketing Türkiye tarafından Deloitte Türkiye iş birliğiyle düzenlenen XCO'23 Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi, 16 Kasım'da Hilton İstanbul Bomonti'de gerçekleşti. Alternatif Bank Genel Müdür Yardımcısı Gökay Dede, zirvede bir konuşma yaptı. Türkiye'deki banka müşteri sayısının 60 milyon civarında olduğunu belirten Gökay Dede, sektörde başarılı olmak yaptıkları çalışmalar ve sundukları deneyimlerle ilgili bilgiler paylaştı. Gökay Dede, şunları söyledi:


"Eskiden bankacılık hizmet sektörüydü. 90'lı yıllarda internet teknolojisi hayatımıza girince dijital bankacılık başladı ve gelişti. Alternatif Bank olarak, dijital bankacılıkta kullanıcı deneyimine yönelik bir araştırma yaptık. Araştırma sonuçlarından çıkan içgörülere göre hareket ettik. Nasıl bir deneyim olmalı diye düşündük. Kuyumculuk, güven anlamında bankacılıkla benzeşiyor. Dijital bankacılıkta buna benzer bir deneyim yaratmak istedik. Müşterilerimize kendi özel bankacısıyla görüntülü olarak buluşma imkânı sunduk. Dört bankacı arkadaşımızla bu projeye pilot olarak devam ediyoruz. Müşterilerimiz bu hizmeti almaktan memnun."

Türkiye’de UX (kullanıcı deneyimi), CX (müşteri deneyimi) ve EX (çalışan deneyimi) kavramlarına odaklanan ilk etkinlik olan XCO’23 Deneyim Tasarımı ve Yönetim Zirvesi, “Grow with Xᵛ” temasıyla gerçekleşti.

Şirketlere büyümek için deneyim tasarımını benimsemeleri gerektiği konusunda bir çağrı niteliği taşıyan zirvede katılımcılar; deneyim tasarımının son trendlerini, müşteri memnuniyetini ve sadakatini artırmanın yollarını, üretkenliği ve katılımı artıran çalışan deneyimlerini, veri odaklı deneyim tasarımını ve metaverse gibi yeni teknolojiler için nasıl bir deneyim tasarlanması gerektiğini takip etme fırsatı buldu.


Fintek Haber

38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page