top of page

Colendi, 700 milyon dolar değerleme ile 65 milyon dolarlık yatırım aldı

Fintek sektöründe önemli bir yatırım gerçekleşti. Yerli fintek şirketi Colendi'nin, Seri B turunda 700 milyon dolar değerleme üzerinden 65 milyon dolarlık yatırım aldığı açıklandı.Colendi'nin değerlemesini yükselten söz konusu yatırım turunun, Citigroup’un girişim sermayesi kolu Citi Ventures’ın da aralarında bulunduğu bir grup yatırımcı tarafından gerçekleştirildiği açıklandı.


Colendi’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Tekmen'in verdiği bilgilere göre bu turda Citi Ventures, Migros, Sepil Ventures, Re-Pie Asset Management, Finberg ve Hedef Holding gibi önemli şirketler katıldı. Mevcut yatırımcıların da bu turda yer aldığını ifade eden Tekmen, “Yoğun talep gören Seri B turu ile Colendi Bank’ın kurulması için gerekli yatırım toplandı” ifadelerini kullandı.


Firma, 2026 yılına kadar halka arz için hazır olmayı planlıyor. Bloomberg'te yer alan bilgilere göre Tekmen, Seri C yatırım turu ile yıl sonuna kadar 150 milyon doların üzerinde yatırım toplamayı, 1 milyar dolar değerleme ile bir unicorn olmayı hedeflediklerini açıkladı.


Büyümesini sürdüren Colendi, Türkiye’de 17 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. 1 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen şirket, yol haritası doğrultusunda Pakistan ve Endonezya gibi büyük nüfuslu gelişmekte olan pazarlara boy göstermenin hazırlıklarını yapıyor.

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page