top of page

EY, deprem bölgesindeki öğrencilere desteğini sürdürüyor

EY'ın, Şubat 2023'te 11 ilimizde yaşanan deprem felaketinin ardından bölgedeki desteklerini sürdürmeye devam ettiği belirtildi. EY, kesintisiz ve güvenli eğitimin sağlanması adına öğrencilere ve öğretmenlere destek olmak amacıyla Save the Children ile iş birliğini duyurdu.Uluslararası danışmanlık, denetim ve vergi hizmetleri şirketi EY, geçen yıl şubat ayında yaşanan depremlerden etkilenen bölgede eğitimin kesintisiz sağlanması, çocuklara ve gençlere yönelik eğitim fırsatlarının desteklenmesi adına uluslararası yardım kuruluşu olan Save the Children ile iş birliği yaptığını duyurdu.

EY’ın deprem bölgesine yönelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında; küresel çapta EY ofislerinin bağışlarıyla deprem destek fonu oluşturuldu. Save the Children Türkiye’nin koordinasyonuyla çalışılarak, depremden en çok etkilenen illerimizden biri olan Hatay'ın; Antakya, Kırıkhan, Defne ve Hassa ilçelerinde eğitimi desteklemek için önemli adımlar atıldı.

Deprem bölgesinde kesintisiz eğitimin yeniden sağlanmasını amaçlayan, Save the Children Türkiye koordinasyonuyla yürütülen EY projesi kapsamında:

  • 798 öğrenciye eğitim ve öğretim sağlayan bir lisenin tam kapsamlı onarımı tamamlandı

  • 5802 öğrenciye eğitim kiti ve 148 öğretmene öğretim kiti dağıtıldı

  • 7 yeni öğretmen konaklama alanı kuruldu

  • 100 öğretmenin konakladığı konteynerlerin çatı onarımları tamamlandı

  • 112 öğretmene, ruh sağlığı ve psikososyal destek konusunda kapasite geliştirme eğitimi verildi

Bunlara ek olarak EY; kesintisiz eğitimin daha fazla gence ulaşmasını sağlamak ve öğrencilere hak ettikleri parlak geleceği sunmak amacıyla, deprem bölgesindeki 6 okulun renovasyonunu gerçekleştireceğini ve 8 geçici eğitim alanı kuracağını açıkladı.

"Deprem bölgesindeki yardımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz"

Bölgedeki eğitim desteklerinin devam edeceğini belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl birçok ilimizi derinden etkileyen deprem felaketinin üzüntüsünü hissetmeye devam ediyor; bölgeye sağlanan yardımlar haricinde, eğitim-öğretimin devamlılığının sağlanabilmesi, gerekli alanlarda iyileşmenin ve gelişmenin tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için kalıcı ve sürdürülebilir yardımların büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu doğrultuda, uluslararası yardım kuruluşu olan Save the Children ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğini duyurmaktan, bölgedeki gençlerimizin ve öğretmenlerimizin ihtiyaçlarına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha iyi bir geleceğin inşası için deprem bölgesindeki yardımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”


16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page