top of page

Ferhat Yükseltürk, ICRYPEX'in Yönetim Kurulu Danışmanı Oldu

Kripto para platformu ICRYPEX, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Odeabank Ekonomik Araştırma ve Strateji Birimi gibi yerlerde uzun yıllardır danışma görevlerinde bulunan Ferhat Yükseltürk’ü şirketin Yönetim Kurulu’na Danışman olarak atadığını duyurdu.



Türkiye'nin öncü kripto para platformlarından ICRYPEX, ekonomi dünyasının önde gelen isimlerinden Ferhat Yükseltürk’ün Danışma Kurulu üyeliğine getirildiğini duyurdu. İş hayatına Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası - Bankacılık ve Finansal Kurumlar Müdürlüğü'nde başlayan Yükseltürk, 10 yıllık devlet deneyiminin ardından 2013 yılında Odeabank Ekonomik Araştırma ve Strateji Birimi'ne katılarak bilanço ve piyasa stratejileri, rekabet analizleri, makro ekonomi analizleri ve proje değerlendirme gibi alanlarda uzmanlaştı.

2016 yılında Danışmanlık sektörüne geçen Yükseltürk, 2018 yılından bu yana Econs Consulting’te kurucu Ortak olarak görev aldı. Danışmanlık kariyeri boyunca 800 milyon USD’nin üzerinde kurumsal finansman işlemlerinde Danışmanlık yapan Yükseltürk, aynı zamanda 100 milyon USD’lik şirket satın alma ve birleşme süreçlerinde görev aldı.

Yirmi yıldan uzun bir süredir finansal piyasalarda kritik pozisyonlarda yönetici olarak yer alan Yükseltürk, ICRYPEX’in global büyüme hedeflerine Yönetim Kurulu Danışmanı olarak destek olacak.

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page