top of page

Fibasigorta’da iki üst düzey atama

Bankacılık ve sigortacılık sektörünün iki güçlü markası HDI Sigorta ve Fibabanka’nın, stratejik iş birlikleri kapsamında kurulan dijital sigorta şirketi Fibasigorta’da iki üst düzey atama gerçekleşti. Buket Erşan, Fibasigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı, Erkin Gürel Teknik ve Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine getirildi.Dijital sigortacılığın öncü markası olarak sektöre giriş yapan Fibasigorta, üst yönetim kadrosuna önemli atamalar gerçekleştirdi. Buket Erşan Fibasigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığına, Erkin Gürel Teknik ve Operasyon Genel Müdür Yardımcılığına getirildi. Satış ve satış sonrası süreçlerde kolaylık ve basitliğe odaklanarak ihtiyaca göre özelleştirilmiş ürünlere kolayca ulaşılabilmesini amaçlayan Fibasigorta yaptığı atamalarla sektördeki iddiasını da ortaya koydu. Geleneksel sigortacılık anlayışını dijital platformlara taşıyan Fibasigorta müşterilerine güvenilir, kaliteli ve rekabetçi çözümler sunuyor. Sektördeki mevcut durumu ve geleceği dikkate alarak, iş modelini ve stratejisini güncelleyip geliştiren Fibasigorta dinamik yapısı, güçlü teknolojik yatırımları ve müşteri merkezli yaklaşımıyla talep süreçlerini kolaylaştırarak zaman tasarrufu sağlıyor.


Fibasigorta’nın sektörü dönüştürme hedefi doğrultusunda önemli atamalar yaptıklarını vurgulayan Fibasigorta Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, “Sektörün geçirdiği dönüşümü ve sigortacılığın geleceğini iyi okuyan iki tecrübeli arkadaşımızın deneyimleri ve vizyonlarıyla şirketimize değer katacağına inanıyorum. Fibasigorta vizyoner kadrosuyla farklılaşan tüketici beklentilerini en kısa sürede en efektif biçimde karşılamayı ilke edinmiştir” diye konuştu.


Buket Erşan kimdir?


Buket Erşan, lisans eğitimini 1998 – 2002 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Matematik Bölümü’nde tamamlandıktan sonra 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Kariyerine 2003 yılında Ergo Sigorta’da başlayan Buket Erşan, 2007 yılına kadar şirkette farklı pozisyonlarda çalıştı. 2007 – 2013 yılları arasında Garanti Emeklilik’te Alternatif Dağıtım Kanalları ve Kurumsal Satışlardan sorumlu olarak görev yaptı. 2013 yılında HDI Fibaemeklilik’te Satış, Pazarlama, Bankasürans ve Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak göreve başlayan ve 2022 Şubat itibarıyla Projeler, ADK, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Direktörü görevine atanan Erşan, 2023 Şubat itibarıyla Fibasigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.Erkin Gürel kimdir?


Erkin Gürel, lisans eğitimini 2001 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2003 yılında HTW Berlin’de İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Kariyerine 2004 yılında Allianz Sigorta Bireysel Teknik Departmanı’nda başlayan Erkin Gürel, 2008-2011 yılları arasında Zurich Sigorta’nın Avusturya ve Türkiye ofislerinde iş geliştirme ve strateji bölümlerinde farklı görevler üstlendi. 2011-2014 yıllarında Cardif Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi’nde Bankasürans Müdürü olarak kariyerine devam eden Gürel, 2014 yılında HDI International AG bünyesine katılarak, Bölge Müdürü, Rusya ve Macaristan’daki iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlendi. 2020 yılında HDI Sigorta Anonim Şirketi’nde CEO Ofis Koordinatörü olarak görev yapmaya başlayan Gürel, Ocak 2023 itibarıyla HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine, Şubat 2023’te de Fibasigorta Teknik ve Operasyon Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page