top of page

Fintech Girişimi Piapiri'ye Altın Pusula ödülü

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co tarafından geçtiğimiz yıl Ekim ayında hayata geçirilen fintech girişimi Piapiri, birinci yaşını Altın Pusula ödülüyle taçlandırdı. Piapiri, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 21’incisi düzenlenen ve Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olan Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 21. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri 18 Ekim akşamı gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Halkla ilişkiler alanında Türkiye'nin en prestijli ödülü sayılan ve iletişim sektörünün en başarılı proje ve markalarının ödüllendirildiği törende, geçtiğimiz yıl ÜNLÜ & Co tarafından hayata geçirilen fintech girişimi Piapiri, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri kategorisinde ödüle layık görüldü. ÜNLÜ & Co’nun dijitalleşme ve tabana yayılma stratejisi çerçevesinde geliştirdiği Piapiri, birinci yıl dönümünü kazandığı bu önemli ödül ile taçlandırdı.


"İnsan kaynağımızdan aldığımız güç ile önemli katkılar sunuyoruz"


Ödülle ilgili değerlendirmede bulunan ÜNLÜ & Co İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim & Pazarlama Yönetici Direktörü Elif Özer, "Alanında Türkiye’nin en prestijli ödüllerden biri olan Altın Pusula Ödül Töreni’nde, bizim için son derece değerli olan Fintech girişimimiz Piapiri ile Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri kategorisinde ödül kazandığımız için çok mutluyuz. Yetkin insan kaynağımızdan aldığımız güç ile Türkiye’de finans piyasalarının gelişmesi yönünde önemli katkılar sunuyoruz. 30 yıla yaklaşan tecrübemiz ve sektördeki öncü konumumuz ile hayata geçirdiğimiz fintech girişimimiz Piapiri’yi yatırımcılarımıza sunduğumuz günden bu yana geçen 1 yıllık süreçte, yürüttüğümüz iletişim çalışmalarıyla yatırımcıları Piapiri’yle en etkin şekilde buluşturmaya gayret ettik. Gerek kullanıcılarımıza fayda sağlamak adına Piapiri’ye eklediğimiz özellikler, gerek doğru mecrada doğru mesajı verme yönündeki çalışmalarımızın meyvesini Altın Pusula ile almış olmak, bizim için bir gurur kaynağı. Bu vesile ile bu başarının mimarı olan tüm çalışma arkadaşlarıma, paydaşlarımıza ve bizi her zaman destekleyen yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.


"Superapp haline getirmeyi hedefliyoruz"


Piapiri’nin henüz 1 yaşını doldurmuş, yeni bir girişim olmasına rağmen bu prestijli ödüle layık görülmesinin önemine dikkat çeken ÜNLÜ Menkul Genel Müdürü Gamze Akgüney, "1 yıl önce lansmanını yaptığımız fintech girişimimiz Piapiri’yi dijitalleşme ve tabana yayılma stratejimiz çerçevesinde hayata geçirdik. Piapiri ile hedefimiz yatırımcılar için kullanımı kolay, kişiselleştirilebilen, kullanıcı deneyimini önceliklendiren ve yatırımcıları donanımlı hale getiren bir platform yaratmak oldu. Piapiri’nin hayata geçmesini takip eden süreçte de hem kendi vizyonumuz, hem de müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda geliştirmeler yapmaya devam ettik ve ediyoruz. Piapiri’de öncelikli amacımız Türkiye sermaye piyasalarındaki yatırım ürünlerini eksiksiz sunacak bir yapı haline getirmek; bir adım sonrasında ise sadece yatırım ürünlerini değil, tüm finansal çözüm ve ürünleri barındıracak finansal “superapp” haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu ödülün alınmasında emeği geçen ve ulaşmak istediğimiz yatırımcılarımızla temas noktalarını zenginleştiren çalışma arkadaşlarımı kutluyorum." dedi.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page