top of page

IQ Money'de üst düzey atama

Ödeme hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren IQ Money şirketinde üst düzey bir atama gerçekleşti. Bahar Öte, IQ Money'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atandı.

Türkiye’yi ödeme sistemleri alanında teknoloji ve bilgi ihraç eden bir ülke haline getirme amacıyla çalışan IQ Money'de, yeni bir atama gerçekleştiği açıklandı. Bahar Öte, IQ Money'in Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü oldu.


Bahar Öte Hakkında

2014'te Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Bilişim Hukuku Yüksek Lisansını bitirdi. 2016-2017 yıllarında Philip Morris International Stajyer Avukat-ACD Hukuk Bürosunda İş hukuku, Sözleşmeler hukuku, Ticaret hukuku alanlarında hizmet verdi. Avukat Öte, 2016-2018 yıllarında Hızlıpara Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’de Avukat ve Risk & Uyum Görevlisi olarak çalıştı.


2018’de Türk Ekonomi Bankası’nda (TEB) Hukuki Danışmanlık, Sözleşmeler ve Proje Departmanında avukatlık yaptı. Ayrıca 2018’den beri Bahar Öte Hukuk Bürosunda Kurucu Avukat olarak, FinTech/Elektronik Para ve Ödeme Hizmeti Hukuku: 6493 s. ÖDEME VE MENKUL KIYMET MUTABAKAT SİSTEMLERİ, ÖDEME HİZMETLERİ VE ELEKTRONİK PARA KURULUŞLARI HAKKINDA KANUN gereğince; TCMB’den Faaliyet İzni (Lisans) alınması ve sonraki tüm hukuki süreçlerin yönetimi, ve Bilişim ve Teknoloji Hukuku alanlarında çalışmaya devam ediyor.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page