top of page

Kerem Özgür Araç, Hemen Al Sonra Öde'nin yeni CEO'su oldu

Türkiye'nin önde gelen finansal kurumlarında ve reel sektör şirketlerinde, veriye dayalı katma değerli ürünlerin geliştirilmesinde 25 yıllık tecrübeye sahip olan Kerem Özgür Araç'ın, Türkiye'nin ilk ve tek "Hemen Al Sonra Öde" çözümünü geliştiren HASO'nun yeni CEO'su olduğu açıklandı."Hemen Al Sonra Öde" çözümü HASO'nun üst yönetiminde bayrak değişimi yaşandı. Kerem Özgür Araç, karar değerlendirme ve alacak yönetimi platformu olarak 2020 yılından bu yana hizmet geliştiren ve sunan Hemen Al Sonra Öde – HASO'nun yeni CEO'su oldu. "Mevcut müşterilerimizde satış hacmini artırırken, yeni entegrasyonlarımızla güçlü ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamayı hedefliyoruz"

HASO'nun kurucu ortağı ve bugüne kadar CEO'su olan Serdar Kodal'dan CEO'luk görevini devralan Araç, "Hemen Al Sonra Öde'nin; sunduğu alışveriş deneyimi, yüksek onay ve müşteri dönüşüm oranları ile geldiği nokta 2024'teki büyümemizin de temel yapı taşı olacak. Mevcut müşterilerimizde satış hacmini artırırken, yeni entegrasyonlarımızla güçlü ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye'nin alanında öncü şirketi olan HASO'yu yepyeni ufuklara taşımak için hazırız" dedi. HASO Kurucu Ortağı Serdar Kodal ise "Kerem Özgür Araç'ın bilgi ve deneyimiyle aldığı bu güçlü bayrağı daha da iyi noktalara taşıyacağına inanıyor, başarılar diliyorum" diye konuştu.

Türkiye'nin ilk ve tek "Hemen Al Sonra Öde" çözümünü geliştiren HASO, perakendeci ve pazar yerlerine e-ticaret platformları üzerinden herhangi bir finansal ürün gerekliliği olmadan taksitli satış yapma imkânı sağlıyor. Bu uygulama sayesinde alışveriş yapan bireylerin değerlendirilip, limit verilmesinden, taksit planlarının oluşturulmasına, alışveriş sonrası ödemelerin takibine kadar uçtan uca hizmet veren HASO, 2022 yılında Türkiye'nin önde gelen pazar yerlerinden Hepsiburada ile çözüm ortaklığı yaptı. HASO, 2023 yılında da Defacto, BSL, Superga, Kappa'nın katılımı ile ivmesini artırdı. Yurt dışında birçok örneği olan sistemi Türkiye'de uygulayan HASO, e-ticarette firmaların ortak sorunları için çözüm üretmeye devam ediyor.

"Türk perakendeciliğinin bu yeni döneminde, güvenilir ve rüştünü ispatlamış bir çözüm ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz"

Kerem Özgür Araç, HASO'nun başarılı işleyişine önemli katkılar sunmak için çalışacağını söyledi. Araç, "Online'da edindiğimiz bu tecrübeyi 2024 yılında mağazalara da aynı kolaylıkla taşıyacağız. Alışverişi kolaylaştırmanın yanında, perakendeci ve pazar yerlerine finansal kurum kasları vererek müşterilerinin tüm yaşam döngüsünden haberdar olma, analiz etme, strateji geliştirme, satışlarını artırma ve sepet tutarlarını büyütme imkânı veriyoruz. Türk perakendeciliğinin bu yeni döneminde, güvenilir ve rüştünü ispatlamış bir çözüm ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.


22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page