top of page

Kullanıcılar Bitfinex TR hesaplarına Türk lirası cinsinden para yatırabilecek

Son teknoloji dijital varlık alım satım platformlarından Bitfinex Türkiye, Vakıfbank iş birliğiyle önemli bir entegrasyonu hayata geçirdi. Türkiye’deki Bitfinex kullanıcıları, Türk lirası (TRY) yatırma işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek.

Profesyonel ve kurumsal kullanıcılara en iyi alım satım deneyimini sunma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Bitfinex Türkiye, Türkiye’nin en büyük bankalarından Vakıfbank iş birliğiyle API bağlantısı entegrasyonu gerçekleştirdi. Entegrasyonun tamamlanmasıyla Bitfinex Türkiye kullanıcılarının doğrudan banka hesapları aracılığıyla Bitfinex TR hesaplarına sıfır masrafla sorunsuz bir şekilde Türk Lirası (TRY) cinsinden para yatırmaları mümkün hâle geldi.


Bu anlaşmayla birlikte kullanıcılar, Bitfinex Türkiye web platformunu ve mobil uygulamasını kullanarak hesaplarına kolaylıkla TRY cinsinden para yatırabilecek. Bitfinex Turkiye, gerçekleştirilen entegrasyon hamlesini kutlamak amacıyla ilk altı ay boyunca TRY/USDT paritesinde yapılan işlemlerde, belirli bir fiyata yazdırarak işlem yapanlar (maker) için sadece 0 bps; direkt piyasa fiyatından alım satım yapanlar (taker) için de 4bps indirimli ücretler sunuyor.


"Kripto para piyasasına erişimi kolaylaştırıyoruz"


Yapılan iş birliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, “Türk kullanıcılarımıza Bitfinex Türkiye hesaplarına sorunsuz bir şekilde ve uygun maliyetlerle TRY cinsinden para yatırma imkânı sunmaktan ötürü oldukça gururluyuz. Türkiye’nin en büyük bankalarından Vakıfbank’la entegre olarak, Bitfinex Türkiye kullanıcılarının kripto para piyasasına erişimini hiç olmadığı kadar kolay bir hâle getiriyoruz." ifadelerini kullandı.


Bitfinex, finansal özgürlük yolculuğunu sürdürüyor


Bitfinex Türkiye; hayata geçirdiği stratejik hamlelerle Türkiye’deki kullanıcılara özel kullanıcı dostu, istikrarlı ve çeşitlilik sergileyen bir platform sunma yönündeki kararlılığını vurguluyor. Nitekim işlemlerin daha kolay ve daha düşük ücretlerle yapılmasıyla daha fazla sayıda Türk yatırımcıya ulaşmayı hedefleyen Bitfinex Türkiye, ekosistemdeki paydaşların Bitfinex hizmetlerinden faydalanmasını sağlayarak, finansal özgürlüğe erişimin kilidini açma yolculuğunu sürdürüyor.

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page