top of page

MegaMerchant, Orphex ile güçlerini birleştirdi

MegaMerchant ve Orphex, Amazon satıcılarına yepyeni bir veri analizi deneyimi sunuyor. MegaMerchant, pazarlama veri analitiği uzmanı Orphex ile güçlerini birleştirerek, Amazon satıcılarının reklam yatırımlarından maksimum verim alabilmelerini sağlıyor.Global pazarlarda rekabet etmek ve markaların öne çıkabilmesi için reklam stratejileri büyük önem taşıyor. Birçok Amazon satıcısı, reklam yatırımlarından bekledikleri verimi elde edemiyorlar. Reklam bütçelerinin etkili bir şekilde kullanılması ve doğru hedef kitleye ulaşılması, satıcılar için kritik öneme sahip iken bu süreçleri yönetmek ve optimize etmek oldukça karmaşık olabiliyor.

Amazon satıcılarının yaşadıkları bir diğer sorun ise, reklam kampanyalarından elde ettikleri verileri etkili bir şekilde analiz edip değerlendirememek. Doğru analizi yapamayan markalar, gelecek reklam kampanyalarının performansını iyileştiremiyor ve bekledikleri verimi elde edemiyorlar.

Tüm platformdaki veriler tek bir noktada birleşiyor

Pazarlama veri analitiği platformu Orphex ve E-İhracat Konsorsiyumu MegaMerchant, markaların Amazon reklam yatırımlarının verimliliğini artırmak için güçlerini birleştirdiğini duyurdu. Orphex'in Google, Meta, TikTok gibi dijital pazarlama kanallarıyla entegre olma özelliği, satıcıların tüm platformlardaki verilerini tek bir noktada birleştirmelerine olanak sağlıyor. Orphex'in bulut tabanlı algoritması sayesinde, Amazon satıcıları artık farklı arayüzlerden ve araçlardan rapor çekip bunları birleştirme, analiz etme ve aksiyon alma gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmıyor.

Diğer bir taraftan, Orphex'in yapay zekâ desteği, MegaMerchant'ın e-ihracat platformuyla entegre olarak müşterilerin davranışlarını ve bütçe dağılımlarını derinlemesine analiz ediyor. Bu analizler sonucunda, stratejik ve operasyonel hızlı aksiyon önerileri ortaya çıkıyor. Orphex tarafından sağlanan veriler, MegaMerchant'ın uzman ekipleri tarafından detaylı bir şekilde yorumlanarak eyleme geçiriliyor. Böylece, satıcılar zamanda ve enerjiden tasarruf ederken, reklam kampanyalarından aldıkları verimi maksimuma çıkarabiliyor.

Yaman Alpata: "Reklam yatırımlarının en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlayacağız"

Global pazaryerlerinde, reklam yapmadan markalaşmanın veya satış yapmanın artık mümkün olmadığını belirten MegaMerchant Kurucu ve CEO'su Yaman Alpata, "Günümüzde, rekabette öne çıkmak için reklam verilerini etkili şekilde analiz etmek oldukça önemli hale geldi. Ancak, pazaryerlerindeki artan satıcı sayısı, reklam maliyetlerini de yükseltiyor. Reklamları optimize etmek için gereken veriler ise her geçen gün daha karmaşık hale geliyor" dedi ve ekledi:

"Tam da bu noktada, Orphex ile yaptığımız iş birliği ile Amazon satıcıları için 'Yapay Zeka Tabanlı Pazarlama Veri Analitiği Platformu' hayata geçirdik. Türkiye’nin ilk E-İhracat Konsorsiyumu olarak, platformumuza dahil olan markaların reklam yatırımlarını en verimli şekilde yönetmeye odaklandığımız bu dönemde, Orphex ile geliştirdiğimiz çözüm sayesinde verimli ve ölçeklenebilir bir altyapıya kavuştuk. Bu çözüm ayrıca tüm Amazon satıcılarının kullanımına açık hale getirdik."

Kıvanç Ünal: "Markaların reklam mecralarındaki verilerini toplayıp işliyor ve yatırımların verimliliğini artırıyoruz"

Orphex Kurucu Ortağı ve CEO'su Kıvanç Ünal,Veri analitiğine odaklanan bir SaaS girişimi olarak, markaların Google, Meta, TikTok gibi reklam mecralarındaki verilerini toplayıp işliyor ve yatırımların verimliliğini artırıyoruz. Artık e-ticaret platformları da bir reklam mecrası haline geldi. Satıcılar için karmaşık verilerin içinde kaybolmadan bunları doğru şekilde yorumlamak ve aksiyon alınabilir stratejilere dönüştürmek başarının temelinde yatıyor" dedi.

Yapılan işbirliği çerçevesinde, geliştirilen bulut tabanlı algoritma sayesinde birçok farklı arayüzden ve araçtan rapor çekip bunları birleştirmek, analiz etmek ve yorumlayarak aksiyon almak zorunda olan Amazon satıcılarının hayatı kolaylaşacak ve zaman kazanacak. Satıcılar, hem organik hem de reklam verilerine artık tek bir noktada hiçbir ekstra işleme gerek kalmadan anında ulaşabilecek; seçtikleri tarih aralıklarında ürün, kategori ve ülke bazlı kolayca analiz edebilecek, Orphex’in geliştirdiği algoritmanın sunduğu önerileri hayata geçirerek hızla aksiyon alabilecek; bu sayede reklam bütçelerini verimli şekilde yönetebilecekler.

MegaMerchant ve Orphex’ten yapılan açıklamaya göre, MegaMerchant’a başvuru yapan ilk 10 satıcı, ücretsiz entegrasyon ve kurulum ile birlikte hesap denetiminden faydalanabilecek.

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page