top of page

Okula Dönüş Alışverişinde Kampanya Rehberi

Güncelleme tarihi: 21 Eyl 2023

Yeni öğretim yılıyla birlikte veliler ve öğrenciler okula dönüş heyecanı yaşıyor. Harcamaların yoğunlaştığı, bütçelerin zorlandığı bu dönemde veliler gereken ihtiyaçları daha uygun fiyata almak amacıyla kampanyaları takip ediyor.


Avansas'ın bine yakın ilk, orta ve lise velisiyle yaptığı okul alışverişi araştırmasına göre sağlıklı, dayanıklı ve uygun fiyatlı ürünlerin arayışı, ailelerin alışverişlerinde öncelikli bir konu olarak ön plana çıkıyor.


10 veliden 7'si okul alışverişini kredi kartıyla yaparken, okul alışverişi harcamaları 2 bin ila 5 bin TL arasında değişiyor. Velilerin alışverişte ilk tercihi e-ticaret siteleri oluyor. Bankalar, finans kuruluşları, fintek şirketleri ve teknoloji şirketleri okula dönüş döneminde ailelerin hayatını kolaylaştıracak kampanyaları devreye alıyor. İşte o kampanyalardan bazıları...

Bankkart okul alışverişinde ayrıcalık sunuyor


Ziraat Bankası, okula dönüş alışverişlerinize 250 TL Bankkart Lira sunuyor. Kullanıcılar, 15 Ekim 2023 tarihine kadar Bankkart'ları ile Bankkart anlaşmalı kitap, kırtasiye, giyim ve ayakkabı sektöründe yer alan üye işyerlerinde Bankkart POS'undan tek seferde yapacağı 750 TL ve üzeri her alışverişlerinde 50 TL, toplam 250 TL Bankkart Lira kazanıyor.


Yapı Kredi'den 240 TL Worldpuan


Yapı Kredi müşterileri, 30 Eylül'e kadar yapacakları okula dönüş alışverişinde toplamda 240 TL Worldpuan kazanıyor. Yapı Kredi World Üye İşyerleri’nden yapılacak giyim, kırtasiye, kitap, saat, optik ve oyuncak alışverişlerinde geçerli olan kampanya ile Yapı Kredi müşterileri, ilk 750 TL ve üzeri alışverişlerinden sonraki her 750 TL ve üzeri alışverişlerinde 25 TL, World Pay ile ödemelerde ek 15 TL, toplamda ise 240 TL Worldpuan elde ediyor.


Halkbank müşterileri, 200 TL ParafPara kazanıyor


Halkbank, giyimden kırtasiyeye, oyuncaktan elektroniğe kadar eğitim alışverişlerinde kullanılabilecek avantajlı Paraf Okula Dönüş Kampanyası'nı sunuyor. Okul ihtiyaçlarına özel fırsatlar sunan kampanya kapsamında Paraf ve Parafly kart sahipleri, ilgili sektörlerden yapılacak 500 TL ve üzeri ilk alışverişten sonraki her 500 TL ve üzeri harcamaya 20, toplamda 200 TL ParafPara kazanıyor. Eylül ayı boyunca sürecek kampanya kapsamında kazanılan ParafPara'lar 14 Kasım'a kadar kullanılabilecek.


Akbank'tan, 6.900 TL’yi Aşan Chip-Para kazanma fırsatı


Akbank'ın, 30 Eylül'e kadar sürecek taksit kampanyası ile Axessliler ve Wingsliler 1.000 TL ve üzeri peşin okul harcamalarını faizsiz, ücretsiz 6 taksite bölebiliyor. Üstelik Axessliler ve Wingsliler taksitli okul harcamalarında da +5 taksit fırsatından yararlanabiliyor. Eylül ayında Axess ve Wings sahiplerine özel; 6.900 TL’yi aşan chip-para, 220.000’e varan Mil Puan, yüzde 65’e varan indirim fırsatları ve taksit kampanyaları Juzdan uygulamasından sunuluyor.


Kuveyt Türk'ten 1000 TL'ye varan Altın Puan hediye


Katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk okula dönüş kampanyasıyla veli ve öğrencilerin yüzünü gülümsetiyor. Kuveyt Türk müşterileri, Sağlam Kart ile yaptıkları eğitim, giyim ve e-ticaret harcamalarında 1000 TL’ye varan Altın Puan kazanabiliyor. Müşteriler, Sağlam Kart'ın vade farksız sonradan 5 taksit imkanından da yararlanıyor. Okula dönüş kampanyası 31 Ekim 2023'e kadar geçerli olacak.


Taksit Market'ten "12 Aya Varan Taksit ve '0' Faiz İmkânı"


Fibabanka'nın kurum içi girişimcilik projesi olarak doğan ve Türkiye'nin ilk fintek odaklı girişim sermayesi Finberg'ten de yatırım alan Taksit Market, okula dönüşü kolaylaştırıyor. Taksit Market'in kampanyasıyla; dizüstü bilgisayardan çantaya, monitörden hoparlöre, yazıcıdan kulaklığa belirlenen ürünlerde, 70 bin TL'ye kadar yapılan alışverişlerde, yüzde 0 faizle 3 aydan 12 aya kadar taksitle ödeme kolaylığı sunuluyor.


Vodafone FLEX'tan avantajlı kampanya

Vodafone, müşterilerine dijital dünyada kazandıran fırsatlar sunuyor. Vodafone FLEX’in okula dönüş kampanyası kapsamında, 4 farklı akıllı çocuk saati modeli (TCL MT40, TCL MT42, Bilicra Vision, Bilicra Connect) indirimli olarak ve faturaya ek 12 ay ödeme kolaylığıyla satın alınabiliyor. Vodafone ayrıca, 3 GB mobil internet, 500 SMS ve 500 dakika içeren Akıllı Çocuk Saati Tarifesi’ni ilk 2 ay sadece 30,9 TL’den sunuyor. Kampanya Ekim sonuna kadar sürecek.


Dijital pazaryeri Vodafone Her Şey Yanımda, okula dönüş dönemi için özel fırsatlar hazırladı. Vodafone Her Şey Yanımda, uygun fiyatlı alternatifler arayan müşterilere Elektronik, Okul Giyim ve Kırtasiye gibi kategorilerde yüzde 30'a varan indirimler sunuyor. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo için ücret alınmıyor. Yasal taksit sınırları içinde seçili bankalar ve ürün gruplarında peşin fiyatına 3, 6, 9 ve 12 ay taksit imkanı sunuluyor. Kampanya 1 Ekim’e kadar devam edecek.


Turkcell mağazalarında ve Pasaj'da okula dönüş fırsatları


Turkcell mağazalarında ve pazar yeri platformu Pasaj'da okula dönüş dönemine özel olarak bilgisayardan akıllı saate, beyaz eşyadan spor aletlerine binlerce üründe avantajlı teklifler sunuluyor. 22 Eylül'e kadar geçerli olan kampanyadan yararlanmak isteyen Pasaj müşterilerine ücretsiz kargo fırsatıyla peşin fiyatına 3 taksit ve tarifeye ek ödeme avantajı sunuluyor. Platformdan ilk kez alışveriş yapacak müşteriler anında 100 TL indirim fırsatından da yararlanabiliyor.


Avansas'tan 250 TL ve üzeri alışverişe sepette indirim imkânı


İş yerlerinin alışveriş adresi Avansas, genişlettiği ürün gamıyla okul öncesi anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversitelilerin ihtiyaçlarına yönelik kampanya başlattı. Okul çantasından deftere, kalemden boyaya, çalışma masasından suluğa, kalemtraştan sandalyeye, oyun hamurundan fon kağıdı ve tahta kalemine kadar 1000'e yakın ürünün yer aldığı kampanya ile veliler 250 TL ve üzeri alışverişe sepette indirime kavuşuyor.


Diğer kampanyalar...


İş Bankası okula dönüş döneminde giyim, giyim aksesuarı, ayakkabı, kırtasiye, optik sektörlerindeki firmalar ile seçili elektronik perakende firmalarının Maximum işyerlerinden tek seferde yapılacak ikinci 750 TL ve üzeri her alışverişe 50 TL, toplam 400 TL MaxiPuan sunarken, Garanti Bankası okul alışverişine 400 TL, GarantiPay İLE 600 TL bonus sunuyor. Her iki bankanın kampanyası da 30 Eylül’e kadar devam ediyor.


Papara, okul harcamanı daha keyifli hale getirmek için Cashback markalarında Papara Card'la yapılan harcamalara, her ay 430TL nakit kazanma fırsatı sunuyor. Ayrıca Papara Edu ile veliler, haftalık ya da günlük olarak düzenli harçlık gönderebiliyor; öğrencinin harcamalarını takip edip kontrol edebiliyor.


Amazon.com.tr, "Okula ve Şehre Dönüş Fırsatları" kampanyası ile tüm kategorilerden yüzbinlerce ürünü avantajlı fiyatlarla müşterilere sunuyor. 18 Eylül'e kadar devam edecek kampanya boyunca tüm Amazon.com.tr müşterileri, ev ürünlerinden modaya, kırtasiye malzemelerinden elektroniğe kadar geniş bir seçkiden indirimlere erişim sağlarken Prime üyeleri ise kendilerine özel fırsatlardan faydalanıyor.


Haber: Fintek Haber


38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page