top of page

Papara, Pakistan merkezli fintek şirketi SadaPay'i satın almaya hazırlanıyor

Güncelleme tarihi: 19 Şub

Papara, SadaPay'i satın almaya hazırlanıyor. Satın almanın 30 ila 50 milyon dolar arasında değerde stratejik bir hisse senedi anlaşmasıyla gerçekleşeceği söyleniyor.


Türkiye'nin önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden Papara'nın yurt dışı genişlemesi süreçleri kapsamında önemli bir satın alma operasyonuna hazırlandığı öne sürüldü. Pakistantoday.com.pk'da çıkan habere göre Papara, Pakistan merkezli fintek şirketi SadaPay'i bünyesine dahil ediyor.

Satın almanın ayrıntıları henüz açıklanmasa da, anlaşmanın değerinin 30 ila 50 milyon dolar arasında olduğu bildiriliyor. Anlaşma aynı zamanda SadaPay'in teknolojik gelişimini ve genişleme stratejilerini desteklemek için Papara'dan 10 milyon dolarlık ek yatırımı da içeriyor. Paylaşılan bilgilere göre bu satın alma, SadaPay'in kurumsal veya operasyonel yapısını değiştirmezken, yönetim dahil olmak üzere şirket ekibinin tamamı korunacak. Şirketin CEO'su Brandon Timinsky de görevine devam edecek.

SadaPay, 222 milyondan fazla insanın %87'sinin resmi olarak banka hesabının bulunmadığı Pakistan'a modern finansal hizmetler getiriyor.

Yurt dışı genişlemesi süreçlerine de hız veren Papara, geçtiğimiz aylarda İspanya merkezli neobank Rebellion’ı satın aldığını duyurmuştu.


Güncelleme:


Papara CEO'su Emre Kenci'den açıklama:

Papara CEO'su Emre Kenci, SadaPay satın alma süreciyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Pakistan merkezli SadaPay'i satın almak için devam eden görüşmelerimiz olduğu doğru ancak henüz sonuçlanmadı ve kesinlik yok. Karşılıklı gizlilik anlaşmaları ile yürüttüğümüz süreçle ilgili şu aşamada ek bir yorum yapmak istemiyoruz."

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page