top of page

Paribu sponsorluğunda 22'nci Filmekimi başladı

Kültür ve sanat dünyasının en önemli film etkinliklerinden Filmekimi, Paribu sponsorluğunda 22'nci kez sinemaseverlerle buluşuyor. 13 Ekim'de başlayan film haftası 22 Ekim'e kadar devam edecek. Filmekimi haftası, bu yıl İzmir'de de gösterim yapacak.

Türkiye'nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu'nun 2021 yılından bu yana sponsorluğunu üstlendiği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) düzenlediği Filmekimi, bu sene de uluslararası festivallerde prömiyerini yapan ödüllü filmleri sinemaseverlerle buluşturacak. Gösterimler 13-22 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da, 20-22 Ekim’de ise İzmir’de yapılacak.


Yasin Oral: "Filmekimi’nin bir parçası olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz"

Filmekimi'nin tanıtımı, Paribu'nun ev sahipliğinde Paribu Cineverse Kanyon’da 3 Ekim'de gerçekleştirildi. Paribu CEO'su Yasin Oral, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak ve İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan’ın konuşmasıyla başlayan gece; Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış seçkisinden, Monia Chokri imzalı Aşkın Tabiatı / Simple Comme Sylvain'in gösterimiyle sona erdi.


Açılış konuşmasında Yasin Oral, Paribu’nun kültür-sanata olan yaklaşımından bahsederken Filmekimi ile ilgili görüşlerini de dile getirdi: "Her yıl olduğu gibi, bu yıl da uluslararası festivallerde prömiyerini yapan ödüllü filmleri sinemaseverlerle buluşturacak Filmekimi'nin bir parçası olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.”


Filmekimi gösterimleri hangi salonlarda?


Filmekimi kapsamında; Cannes'dan Venedik'e Locarno'dan Toronto'ya uluslararası festivallerde dünya prömiyerini yapan ödüllü filmlerin yanı sıra yeni yapımlar gösterilecek. Filmler, İstanbul'da Beyoğlu Atlas 1948 Sineması, Şişli City's Nişantaşı – CINEWAM Premium, Kadıköy Sineması ve Sinematek /Sinema Evi'nde, İzmir'de ise Paribu Cineverse Konak Pier İzmir'de izlenebilecek.


Paribu'nun Filmekimi'ne özel hazırladığı film, Paribu YouTube kanalından izlenebiliyor. Filmekimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için festivalin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page