top of page

PayTR, Bilişim 500 Araştırması’nda İzmir Şirketleri kategorisinde bu yıl yine birinci oldu

Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR, bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Bilişim 500 Araştırması'nda İlk 500 Bilişim Şirketi arasında yükselişini sürdüyor. Geçtiğimiz yıl İzmir Şirketleri kategorisinde birinci sırada yer alan PayTR, bu yıl da zirvedeki yerini korudu. İlk 500 Bilişim Şirketi arasında ise 91'inci sıraya yükseldi.

Sektörde 14 yıldır başarılara imza atan, 2021 yılında Türkiye'nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yaptığı yatırım ortaklığıyla sermaye yapısı ve kurumsal yapısını daha da güçlendiren sektörün en köklü ödeme kuruluşu PayTR, Türkiye'de bilişim teknolojilerini geliştiren ve çözüm sunan şirketlerin yer aldığı İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye Araştırması'nda İzmir Şirketleri kategorisinde birinci oldu. Geçtiğimiz yıl da İzmir Şirketleri kategorisinde zirvede yer alan PayTR, ikinci yılında da yerini korumuş oldu.

PayTR, 24 yıldır sektöre ayna tutan, Türkiye'nin bilişim sektöründeki en prestijli araştırması Bilişim 500'de bu yıl altıncı kere yer aldı. Geçtiğimiz yıla göre yükselişini devam ettirerek İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 96'ncı sıradan 91'inci sıraya yükselen PayTR, Türkiye Merkezli Üretici kategorisinde 37'nci oldu. Türkiye Merkezli Üretici - Yazılım kategorisinde 14'üncü sıradan 12'inciye ve Türkiye Merkezli Üretici - Sektörel Yazılım kategorisinde 9'uncu sıradan 6'ncı sıraya yükseldi.

Türkiye'de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcıya ve iş birliği yaratmak isteyen şirketlere önemli rehber olan Bilişim 500 Araştırması, bilişim şirketlerinin yanı sıra kamu ve özel sektör alımlarında da bir referans niteliği taşıyor.

"Sektördeki etkimizi artırmaya devam edeceğiz"


PayTR'ın CEO'su Merve Tezel, "Türkiye'nin en büyük 500 bilişim şirketi arasında bir kere daha yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Farklı kategorilerde de sıralamamızı yükseltmiş olmak da attığımız adımların ne kadar doğru olduğunu somut bir şekilde ortaya koyuyor. Güçlü kurumsal yapımızla ilerleyen dönemlerde daha fazla ödüle layık olmamızı sağlayacak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page