top of page

QNB Finansbank'tan depremden etkilenen çocukların eğitimine destek

QNB Finansbank'ın gönüllü finansçıları 'İyilik Hareketi Kermesi'ni bu yıl üçüncü kez düzenlendi. Geçtiğimiz yıl Darüşşafaka Cemiyeti yararına yapılan kermes bu yıl da Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocukların eğitimine destek olmak amacı ile gerçekleşti. Düzenlenen kermeste toplanan tüm bağışlar Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla depremden etkilenen çocukların eğitimi için bağışlanacak.

QNB Finansbank, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle başta çocuklar olmak üzere toplumun geniş kitleleri için değer yaratmaya devam ediyor. Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının odağı olan çocuklar için spordan müziğe, kültür-sanattan eğitime kadar pek çok farklı alanda, birçok projeye imza atıyor. Bu kapsamda QNB Finansbank’ın gönüllü finansçıları, bu kez ‘İyilik Hareketi’ kermesi projesiyle Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocukların eğitimine destek oldu.


QNB Finansbank İnsan Kaynakları birimi altında faaliyet gösteren Çalışan Mutluluğu ekibi tarafından organize edilen ‘İyilik Hareketi’ kermesi bu yıl TEV’in de katılımıyla üçüncü kez düzenlendi. Kermeste TEV de kendi ürünlerini satarak destek oldu. İyilik Kermesi’nden elde edilen tüm gelir depremzede çocuklarının eğitimi için kullanacak.


Öncelik depremzede çocukların eğitimi


"İyilik Hareketi" kermesine katılan QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan; "Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz ‘İyilik Kermesi’ etkinliğimiz her yıl katlanarak büyümeye devam ediyor. Gönüllü finansçılarımızın desteğiyle gerçekleşen ‘İyilik Kermesimizin’ bu yılki amacı Şubat ayında gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocuklarımızın eğitimlerine destek olmak. Kermeste TEV’in de yer almasıyla bağışlarımızın etkisinin büyüyeceğine inanıyoruz. Yaşadığımız doğal afet ülke olarak hepimizi etkiledi. Bu sebeple deprem felaketi sonrası oradaki çocuklarımızın eğitimlerine destek olacak çalışmaları hayata geçirmek önceliklerimiz arasında yer alıyor."


Tan sözlerine şöyle devam etti: "QNB Finansbank olarak, bu tarz projelerle daha geniş kitlelere ulaşarak içinde yaşadığımız topluma daha fazla katkı sağlamak istiyoruz. Kurum kültürümüzün bir parçası olan yardım etme inancı toplumla olan bağlarımızı ve dayanışma hissimizi güçlendiriyor.


Çalışanlarımızın yaşadıkları topluma pozitif katkı sunabilmesi açısından iyi bir fırsat olarak gördüğümüz bu çalışmalarda, toplanan tüm bağışları sivil toplum kuruluşlarına bağışlıyoruz. ‘İyilik Hareketi’ kermesinin gelenekselleşmesini ve uzun yıllar devam etmesini arzu ediyoruz."

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page