top of page

United Payment, Açık Bankacılık lisansı aldı

United Payment'ın, Türkiye'de Açık Bankacılık altyapısı sunmak üzere lisans onaylarını alan ilk FinTek şirketlerinden biri olduğu açıklandı. United Payment, Açık Bankacılık alanındaki hizmetlerini ilk olarak OYAK PORTFÖY Girişim Sermayesi Fonu ortaklığı ile kurulan ve birçok ayrıcalık sunan dijital cüzdan çözümü Poca ile kullanıma açtı.


Finansal teknolojilerin öncü isimlerinden United Payment, yenilikleri hayata geçiriyor. Türkiye'de Açık Bankacılık altyapısı sunmak üzere lisans onaylarını alan ilk FinTek şirketlerinden biri olan United Payment, bu alandaki hizmetlerini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Açık Bankacılık alanında bir FinTek olarak Türkiye'de yeni bir soluk yaratan United Payment, Açık Bankacılık altyapısıyla da iş ortaklarının görünmez gücü olma iddiasını sürdürüyor.

"İnovasyonlarımızla kalıpların dışına çıkıyoruz"

United Payment Türkiye Ülke Müdürü Adem Aykın, "Finans alanındaki en büyük devrim olarak kabul edilen Açık Bankacılık'a yönelik çalışmalar, baş döndürücü bir hızda gelişmeye devam ediyor. 10 yıl içinde 122 milyar dolarlık bir değere ulaşması öngörülen küresel Açık Bankacılık pazarının kişisel finans, varlık yönetimi ve yapay zeka teknolojili hizmetlerin gelişimi ile birlikte, çok büyük bir değişimin öncüsü olması bekleniyor. Dünyada Açık Bankacılık alanında öne çıkan İngiltere, Hong Kong, Avustralya, Singapur ve Brezilya gibi ülkelerin yanında artık Türkiye de rekabetçi konumuyla yerini almış durumda. Biz de United Payment olarak inovasyonlarımızla kalıpların dışına çıkmaya devam ediyoruz. Türkiye'de ve bölgedeki gücümüzle ve finansal teknoloji alanındaki ihtiyaçların tamamına yönelik çözümleri tek bir noktadan yöneten orkestrasyon yaklaşımımızla bugüne kadar pek çok öncü çalışmalar gerçekleştirdik. Açık Bankacılık altyapısı sağlayan ilk e-para şirketlerinden biri olarak yeni dönemde de ilkleri hayata geçirmeye ve sunduğumuz inovasyonlarla hayatın düğümlerini çözen en güvenilir iş ortağı olmayı sürdüreceğiz" dedi.

Cüzdandan bankalara para transferi sağlayan ilk uygulamalardan biri

United Payment, Açık Bankacılık alanındaki hizmetlerini ilk olarak OYAK PORTFÖY Girişim Sermayesi Fonu ortaklığı ile kurulan ve birçok ayrıcalık sunan dijital cüzdan çözümü Poca ile kullanıma açtı. United Payment'ın Açık Bankacılık altyapısı sayesinde Poca, 2024 yılının ilk cüzdan ve bankalar arası para transfer hizmetini gerçekleştiren dijital cüzdan oldu. Kullanıcılar Poca uygulamasından hiç çıkmadan, uygulama içinde para transferini kolayca gerçekleştirebiliyor.

Ürün çeşitliliğini artırmaya devam ediyor

Kullanıcılarının tüm finansal ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla yola çıkan dijital cüzdan Poca, ürün çeşitliliğini artırıyor. Kullanıcılar Poca'yı uygulama marketlerinden indirdikten sonra birkaç kişisel bilgi ile anında ve ücretsiz üye olup para transferi, dijital kart işlemleri, yatırım işleri yapılabiliyor, fatura ödeme, sigorta işlemleri ve QR işlemler gibi özelliklerden yararlanabiliyorlar. Üstelik bunları yaparken kampanya ve ödüllerden de yararlanma imkânı elde ediliyor. Poca mobil uygulaması, App Store, Google Play ve Huawei AppGallery’den indirilebiliyor.

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page