top of page

United Payment’tan Wise açıklaması

Global teknoloji şirketi Wise'ın, Türkiye’deki kullanıcılarının daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay bir şekilde uluslararası para transfer hizmetini almalarını sağlamak misyonuyla çalışmaya devam ettiği belirtildi."22 Haziran 2023 tarihinde sosyal medyada ve bazı online mecralarda yer alan "Wise, Türkiye’de Hizmet Vermeme Kararı Aldı", "Türkiye’deki kullanıcılara para gönderme kısıtlaması getirdi!", "Wise, Türkiye’deki Hizmetlerinin Çoğunu Durduruyor" şeklindeki haberlere ilişkin şirketin 2017’den beri Türkiye’deki partneri United Payment’ın açıklamasını bilgilerinize sunarız.


"Global teknoloji şirketi Wise, 2017 yılından bu yana Türkiye’deki kullanıcılarının daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay bir şekilde uluslararası para transfer hizmetini almalarını sağlamak misyonuyla çalışmaya devam etmektedir.


Wise, 22 Haziran 2023 tarihi itibarıyla Türkiye’deki yeni regülasyonlar nedeniyle sadece ülkedeki çalışma biçimini değiştirdi. Kullanıcılar şu anda da, 30 Ağustos‘tan sonra da Wise aracılığıyla para alıp göndermeye devam edebilecekler. Yalnızca işlem yapılan hesap “multicurreny” yani çoklu para birimi hesabı olamayacak ve Wise’da bir hesabı olmayacağı için bakiye de tutulamayacak. Kullanıcılar, Wise hesabından değil Wise aracılığıyla banka hesabından transfer sürecini yürütecektir. Önümüzdeki süreçte regülasyonda bir değişim olması durumunda, kısıtlanan hizmetlerin tekrar açılması gündeme getirilecektir.


Özetle, Wise, tıpkı ilk günkü gibi Türkiye kullanıcılarına şeffaf, uygun komisyon oranlı ve hızlı uluslararası para transferi hizmetini vermeye devam ediyor. Wise ile 50’den fazla ülkeye para transferini sorunsuzca yapabilirsiniz.”

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page