top of page

Vodafone Pay'e üç yeni özellik eklendi

Vodafone Türkiye, yeni nesil mobil cüzdan uygulaması Vodafone Pay'e üç yeni özellik eklendiğini duyurdu. Buna göre, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart’ın kullanım limiti 30 bin TL’ye yükseltilirken, Vodafone Pay uygulamasına 100 binden fazla noktada alışveriş imkanı sunan "Şehir Yaşam Kartı" İstanbulkart’ı eklemek ve İstanbulkart’a bakiye yüklemek de mümkün olacak. Müşteriler ayrıca, Vodafone Pay Kart’a otomatik bakiye yükleme talimatı verebilecekler.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, yeni nesil mobil cüzdan uygulaması Vodafone Pay ve ön ödemeli alışveriş kartı Vodafone Pay Kart’tan oluşan Vodafone Pay ürün ailesini yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Buna göre, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart’ın kullanım limiti 30 bin TL’ye yükseltilirken, Vodafone Pay uygulamasına hem ulaşımda hem ulaşım dışı ödemelerde kullanıcılarına avantajlı ödeme imkanı sunan İstanbulkart’ı eklemek ve bu karta bakiye yüklemek mümkün olacak. Müşteriler ayrıca, Vodafone Pay Kart’a otomatik bakiye yükleme talimatı verebilecekler.


"Müşterilerimize değer katmaya devam ediyoruz"


Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:


"Vodafone Pay olarak, telekomünikasyon ve fintek sektörlerinin güçlü yanlarını bir potada eriterek müşterilerimize değer katmaya devam ediyoruz. 12 yaş üstü herkesin operatörden ve banka müşterisi olup olmamaktan bağımsız olarak kullanabildiği Vodafone Pay, oyun içi satın almaya kadar pek çok alanda hayatı kolaylaştırıyor. Vodafone’un Türkiye'nin en hızlı büyüyen yeni nesil bağlantı ve dijital servisler şirketi olma hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı ivmelendirdik. Bu çerçevede, Vodafone Pay uygulamamıza üç yeni özellik ekledik. Vodafone Pay Kart’ın kullanılabilir kart limitini yükselttik. Diğer yandan, müşterilerimiz Vodafone Pay uygulamasına İstanbul şehiriçi toplu ulaşım kartı ekleyebilecek ve bu kartlarına bakiye yükleyebilecekler. Ayrıca, Vodafone Pay Kart’a otomatik bakiye yükleme talimatı verebilecekler. Vodafone olarak, mobil finansal hizmetler alanında müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan dijital iş ortağı olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz."


Kullanılabilir limit 30 bin TL oldu


Vodafone, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart’ın kullanım limitini bin 250 TL’den 30 bin TL’ye yükseltti. Limit artırma işlemini gerçekleştirmek için uygulama içinde kayıtlı bir kartın bulunması gerekiyor. Kayıtlı kart bilgileri doğrulandığında, fiziksel ya da sanal Vodafone Pay Kart’ın günlük/aylık yükleme ve harcama limiti 30 bin TL’ye yükseltiliyor. ATM’den nakit para çekme limiti ise bin TL oluyor.


İstanbulkart eklenebiliyor


Vodafone Pay uygulamasına İstanbulkart eklenebiliyor ve karta bakiye yükleme yapılabiliyor. Bu fonksiyondan yararlanmak isteyen bir müşteri İstanbulkart’ının kart bilgilerini girerek, QR ve NFC olmak üzere üç farklı yöntemle Vodafone Pay uygulamasına tanımlayabiliyor. Müşteri, İstanbulkart’ını ekledikten sonra Vodafone Pay Kart’ındaki bakiye sayesinde İstanbulkart’ına bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebiliyor. İstanbulkart’a aktarılan tutar NFC teknolojisi sayesinde direkt karta yüklenebiliyor. İstanbulkart’a yüklenen tutar İstanbul toplu ulaşımında, İspark otoparklarında ve Halk Bakkallarda kullanılabiliyor. Aynı zamanda, zincir marketlerden online yemek siparişine, restoranlardan sinemalara ve müzelere, giyimden kozmetiğe ve akaryakıt istasyonlarına kadar 100 binden fazla noktada kullanılabiliyor.


Vodafone Pay bu kapsamda bir kampanya da başlattı. Buna göre, eylül sonuna kadar İstanbulkart’ına Vodafone Pay Kart ile toplam 150 TL ve üzeri bakiye yükleyen müşteriler 50TL kazanacak. Kazanılan tutar, müşterilerin Vodafone Pay Kart’larına yüklenecek.


Vodafone FreeZone’lular da yararlanabilecek


Vodafone Pay’in yeni kampanyasından FreeZone’lu gençler de yararlanabilecek. Vodafone FreeZone, avantajlı GB teklifleri ve gençlerin en çok sosyalleştikleri alanlarda sunduğu kahve, sinema, seyahat indirimleri ile onlara destek olurken, şimdi de İstanbullu FreeZone’lulara Vodafone Pay ayrıcalığıyla İstanbulkart’larına bakiye yükledikçe kazandıran ayrıcalık sunuyor. İstanbulkart’larına 150 TL ve üzeri bakiye yükleyen FreeZone’lular 70 TL kazanacak.


Otomatik bakiye yükleme talimatı verilebiliyor


Müşteriler, Vodafone Pay Kart’a otomatik bakiye yükleme talimatı verebiliyor. Müşteri, kendisi için belli tutarda kart kullanım bakiyesi belirliyor. Bu bakiyenin altına düşen tutar oluştuğunda, müşterinin uygulamaya tanımlı olan banka ya da kredi kartı aracılığıyla otomatik olarak Vodafone Pay Kart’a yükleme sağlanıyor. Müşteri, harcama yaparken bakiye olmaması gibi bir durumla karşılaşmadan, belirlediği harcama tutarını kartında hep bulunduruyor.


Toplam kullanıcı sayısı 4,5 milyon


12 yaş üstü herkes kullandığı operatörden ve banka müşterisi olup olmamasından bağımsız olarak Vodafone Pay Uygulaması’nı kullanabiliyor ve fiziksel Vodafone Pay Kart sahibi olabiliyor. Kullanıcılar, sanal ve fiziksel Vodafone Pay Kart’lara Vodafone Pay Uygulaması ile, banka hesabından EFT yoluyla ya da tüm banka ATM’lerinden para yükleyebiliyor; banka kartlarını Vodafone Pay Uygulaması’na tanımlayabiliyor; 7/24 anında para transferi gerçekleştirebiliyor; bakiye yüklenmiş fiziksel Vodafone Pay Kart’ını kullanarak tüm ATM’lerden 7/24 anında para çekebiliyor.


Diğer yandan, Vodafone Mobil Ödeme çözümüyle faturalı hatlar için harcama tutarını faturaya yansıtarak, faturasız hatlar için ise harcama tutarını bakiyeden düşerek alışveriş yapma imkânı sağlanıyor. Dijital Abonelik, Oyun ve Uygulama Mağazası gibi işyerlerinden yapılan alışverişlerin yanı sıra e-ticaret platformları Her Şey Yanımda ve Market Yanımda’da yapılan harcamaları müşterilerin faturasına yansıtma veya ön ödemeli hatlarında bakiyeden düşme imkânı sunuluyor.


Vodafone Pay’in ürünlerini kullanan toplam kullanıcı sayısı 4,5 milyona ulaştı.

25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page